Kajakarstwo w Mikołajkach i okolicy

28.4 km od centrum

Jak twierdzą niektórzy - dopiero przebycie całego, liczącego ponad 100 km szlaku (wariant proponowany przez lokalne PTTK ma 101 km, ale są dłuższe) po Krutyni pozwala na docenienie w pełni mazurskich uroków. Trasa jest łatwa i przyjemna, w większości prowadzi przez spokojne wody jezior. Długość trwania tej niezwykłej wyprawy może przekroczyć 10 dni.

0.6 km od centrum

Wodniacy, którzy ponad żagle i silniki stawiają wiosła, będą zachwyceni Mikołajkami i Mazurami. Wypożyczalni i okazji wzięcia udziału w spływie nie brakuje, a i gęsta sieć szlaków wodnych daje olbrzymie pole do popisu. Zwłaszcza trasa prowadząca nurtem Krutyni, powszechnie uważana za jeden z najwspanialszych szlaków kajakarskich na kontynencie.

Kajakarstwo Mikołajki. Zestawienie szlaków spływów kajakowych z obszaru Mikołajek i okolicy. Opisy, odległości, przystanie, możliwość pobrania swojej lokalizacji i zaplanowania dojazdu oraz dodawania ocen i komentarzy. Kajaki w Mikołajkach to świetny sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. To świetna aktywność zarówno dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.