Myślisz o andrzejkach na Mazurach? Wybierz Mikołajki, satysfakcja gwarantowana!

Mając do wyboru posiedzenie w domu - nawet na andrzejkowej zabawie z dobrymi znajomymi - a weekendowy wyjazd na Mazury w celach stricte turystycznych, nie ma się co zastanawiać. Domówkę można urządzić przy jeszcze wielu różnych okazjach, a prawdziwie rozkoszny relaks na andrzejki nad jeziorem to przyjemność jedyna w swoim rodzaju. Wystarczy tylko dokładnie sprawdzić, jakie możliwości dają turystom Mikołajki. Nawet długo po sezonie, na przełomie listopada i grudnia.

Wprawdzie tradycyjne święto ludowe z okazji wigilii św. Andrzeja przypada zawsze 29 listopada, to już związane z nim andrzejkowe wydarzenia nie mają już tak ściśle określonej daty. Ze względów praktycznych okolicznościowe imprezy wszelkiego typu przesuwane są na weekend, kiedy większość potencjalnych chętnych powinna mieć nieco więcej wolnego czasu. Tyle że andrzejki w Mikołajkach raczej będą w większym stopniu relaksacyjnym wypadem na Mazury niż stricte rozrywkowym wyjazdem nad jezioro. Owszem, regionalny folklor z pewnością jest w stanie zapewnić oryginalne doświadczenia - w tym wróżby - na zabawie, ale to przecież jeden wieczór. A w pozostałą część turnusu można spokojnie odpoczywać.

I to na wiele zróżnicowanych sposobów - tak, że każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Przyjeżdżając na Mazury do Mikołajek turyści mają pewność, że wybór dostępnych w kurorcie nad jeziorem i najbliższych okolicach atrakcji turystycznych będzie niezwykle szeroki. Nawet pomimo faktu, że okres andrzejek nie ma wiele wspólnego z sezonem wysokim, a ponadto pogoda w listopadzie “nieco” odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły wczasowiczów letnie wakacje. I tak biała flota więcej cumuje w portach niż pływa po malowniczych wodach, zaś z warunkami żeglarskimi na mazurskich akwenach dobrze radzą sobie tylko doświadczone “wilki morskie”… czy raczej jeziorne. Dlatego godną rozważenia alternatywą na sportowy wypoczynek i podziwianie cudownych krajobrazów będą konne (ewentualnie rowerowe) wycieczki oraz piesze wędrówki wzdłuż szlaków turystycznych.

Ba, całkiem niedaleko są też stoki narciarskie - gdyby więc pod koniec listopada nastąpił nagły atak zimy, miłośnicy białego szaleństwa (oraz wielu innych sportów, ale o tym za chwilę) mogliby wiązać z Mikołajkami spore nadzieje. Pobyt na andrzejkach w pięknych okolicznościach mazurskiej przyrody połączony ze śmiganiem po stoku to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. A za sprawą jezior mogłoby dojść do tego parę ekstremalnych dyscyplin rozgrywanych na lodzie: bojery, iceboarding itd. Dodając do tego wszystkiego regionalne muzea ze znacznie krótszymi kolejkami, całoroczne parki rozrywki w stylu Mazurolandii czy historyczne miejsca (zamki krzyżackie, poniemieckie fortyfikacje z II WŚ),andrzejkowy turnus na Mazurach w Mikołajkach jawi się niczym bajkowy róg obfitości.

Kto chciałby na własnej skórze sprawdzić, jak wygląda późnolistopadowy relaks nad jeziorem w połączeniu z andrzejkową imprezą na weekend, niech w turystycznych ofertach poszuka specjalnych pakietów, jakie niektóre ośrodki wypoczynkowe oferują na rzeczoną okoliczność. Zwykle w ten sposób obiekty noclegowe starają się skusić kilkoma atrakcjami dodatkowymi (voucher SPA, zorganizowane wycieczki, zniżki na wejściówki do ciekawych miejsc, wreszcie zabawa na andrzejki dla gości). Niejednokrotnie również korzystniejszymi niż na co dzień cenami.

Dodano: 2017-11-22 10:15:00

Komentarze (2)
MaThek
22.11.2017 12:54

Mikołajki są o tyle pewnym wyborem na andrzejki nad jeziorem, że mają tam duży aquapark z kilkoma typami basenów (sportowe i relaksacyjne),zabiegami SPA & Wellness, saunami, jacuzzi i wieloma podobnymi ustrojstwami. A taki park wodny gwarantuje niesamowity relaks w dosłownie każdej sytuacji. Chyba, że koszt wejściówek przerasta czyjeś możliwości finansowe, lecz to już insza inszość.

Anonim
8.05.2019 12:33

Mikołajki zwiedzałem tylko latem, chyba czas na jesienny wypad... Z resztą klimat andrzejek nadadzą jesienne mgły roztaczające się nad jeziorem Mikołajskim!

Dodaj komentarz
Odpowiadasz na komentarz   MaThek  z 1.01.1970 01:00  Anuluj