Bogaczewo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nad Jeziorem Bocznym stanowiącym południowo-zachodnią odnogę Jeziora Niegocin, niemal w samym środku Krainy Wielkich Jezior Mazurskich leży Bogaczewo.

Z uwagi na swoje usytuowanie, ta niewielka wioska jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla wszystkich, którzy kochają Mazury przede wszystkim z uwagi na ich fantastyczną sieć traktów wodnych. Ale nie tylko...

Bogaczewo w przeciwieństwie do pobliskiego Giżycka wydaje się dość kameralne i ciche, wyśmienite dla osób szukających podczas urlopu głównie świętego spokoju. W Bogaczewie nie ma zabytków. Jest jezioro, las, dobrze rozwinięta baza noclegowa, wypożyczalnia sprzętu turystycznego, przystań jachtowa, sklep spożywczo-przemysłowy i bar.

Jak na miejscowość położoną w arcyciekawej okolicy, której goście o najróżniejszych gustach i zainteresowaniach znajdą coś dla siebie, to wystarczająco dużo. Jeszcze nikt Bogaczewa nie przereklamował, nie przegadał, nie zdążył wtrącić w sidła popularności i turystycznej kariery. Warto więc właśnie stamtąd rozpocząć poznawanie Mazur.

Historia

Historia Bogaczewa - tajemnicza, jeszcze nie do końca poznana - na wielu działa jak osobliwy magnes. Zakorzeniona jest w „złotym wieku kultury Bałtów” czyli III stuleciu n.e., gdy Imperium Rzymskie zaczęło silnie oddziaływać nawet na tak odległe od swych granic tereny Barbaricum jak dzisiejsza Polska północno-wschodnia.

W zamian za wysyłany do Rzymu i jego prowincji bursztyn na ziemie bałtyjskie napływały monety, luksusowe ozdoby, broń.

W Bogaczewie śladem tego jest odnaleziona tam, pochodząca z Galii, srebrna zapinka do szat zdobiona emalią komórkową.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja