Wielkanoc nad jeziorem ---wielkanoc--- w Mikołajkach

Święta Wielkanocne zdaniem niektórych po prostu trzeba spędzać z rodziną. I basta! Nawet jeśli trzeba pokonać kawał drogi albo przyszykować śniadanie (i wszystkie pozostałe posiłki naturalnie też) na jakieś 20-30 osób, a energii i motywacji brak. I jeszcze wypadałoby w domu ładnie i dokładnie wysprzątać… Jest jednak alternatywa, nad którą warto się zastanowić: Wielkanoc na Mazurach w Mikołajkach.

Argumentów “za” takim wyłamaniem z wydawałoby się odwiecznej tradycji można przytoczyć niemałą liczbę. Generalnie da się je streścić w kilku krótkich słowach, w rodzaju “relaks, spokój, wspaniała przyroda na Mazurach oraz ciekawe atrakcje na mieście i w jego najbliższych okolicach”. Spędzając Wielkanoc nad jeziorem w Mikołajkach nie trzeba przejmować się męczyć świątecznymi przygotowaniami - całą uroczystość zorganizują w pensjonacie, hotelu albo innego rodzaju obiekcie wczasowym. Specjalną ofertę na tę okazję szykuje coraz więcej ośrodków wypoczynkowych.

I dzięki temu, za cenę nieznacznie wyższą od kosztów urządzenia świąt w domu, można skupić się na niczym nie zmąconym czerpaniu radości i wreszcie trochę odpocząć. Wielkanoc na Mazurach w Mikołajkach daje wiele kuszących okazji ku temu, ażeby spędzić ten czas nieco inaczej niż zwykle. Z portu można wybrać się w wycieczkowy rejs statkiem lub samemu pożeglować po pięknych polskich jeziorach. Nie brakuje też szlaków rowerowych czy kajakowych, prowadzących w najbardziej malownicze zakątki regionu i okolice cennych rezerwatów przyrody. Są też różnego typu obiekty sportowe, jak np. zapewniający sporo rozrywki Park Wodny Tropikana.

Wielkanoc nad jeziorem w Mikołajkach będzie również świetną sposobnością, żeby zwiedzić to słynne miasto i jego niezwykle ciekawe okolice. W miejscowości jest parę architektonicznych zabytków (głównie domki z początku XXw.),warto też odwiedzić tutejsze Muzeum Reformacji. Bardzo blisko znajdują się też zamek krzyżacki, fascynujący Park Dzikich Zwierząt czy prezentująca dorobek Mazur Osada Kulturowa. Kolejki? Z pewnością znacznie krótsze niż w pełni sezonu wakacyjnego.

Wielkanoc to bardzo dobry moment, żeby odwiedzić Mikołajki. Na Mazurach będzie wtedy zauważalnie mniej przyjezdnych niż latem, a dostępność atrakcji jest niemalże taka sama. Dzięki temu święta będą niezwykłe i pozwolą wszystkim na chwilę wypoczynku.


REKLAMA: Tym którzy wybierają jednak góry polecamy Wielkanoc w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na Wielkanoc nad morzem w Bałtyk Resort w Rewalu.

Dodano: 2016-10-12 13:14:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz