W te Boże Narodzenie nie tykaj garów i mopa - jedź nad jezioro

Na kinowych filmach rodzinne Boże Narodzenie najczęściej wygląda pięknie i słodko. Tyle że współczesna rzeczywistość na te najważniejsze święta coraz bardziej przypomina horror, a nie familijną komedyjkę. Wszystko przez szalone tempo życia, stale rosnącą górę obowiązków i atakujące zewsząd niemożliwe do spełnienia oczekiwania. Dlatego też świąteczny wyjazd nad jezioro jest tak kuszącą alternatywą.

Rzecz jasna w kategorii bożonarodzeniowego relaksu nad jeziorem to Mazury są numerem jeden w Polsce - ale inne regionu kraju też dysponują tego typu interesującymi miejscówkami na święta. Czy to w Mikołajkach, czy to w zachodniopomorskim Połczynie-Zdroju, najbardziej podstawowy walor okolicznościowego wyjazdu na Boże Narodzenie jest zawsze taki sam: przyjemny odpoczynek przy kompletnym braku jakichkolwiek obowiązków.

Sprzątanie każdego zakamarka domu, długie godziny spędzane w kuchni na szykowaniu tuzina (albo i więcej) świątecznych potraw - zapomnij o tym. W przypadku Bożego Narodzenia na modłę turystyczną można w pełni skupić się na relaksie i dostępnych pod ręką atrakcjach. Za wszelkie przygotowania odpowiada obiekt turystyczny, w którym będziesz gościć. To samo tyczy się porządków po kolacji. Kiedy odpada perspektywa zmywania naczyń, jakimś dziwnym sposobem wszystko smakuje lepiej - a że nieco inaczej niż w domu… Takie bożonarodzeniowe usługi systematycznie zyskują na popularności, zatem i ośrodki nad jeziorami kierują do potencjalnych klientów specjalne oferty.

Wyjazd na święta wiąże się z całą paletą możliwości miłego spędzenia czasu. Nad jeziorem można liczyć m.in. na zabiegi relaksacyjne w strefach SPA & Wellness, rozmaite wydarzenia kulturalne, efektowne sporty na lodzie takie jak bojery (jeśli zima mocno trzyma) i niemal wszystko to, do czego w sezonie letnim ustawiają się długie kolejki chętnych. A jakby tego było mało, to nad niektórymi jeziorami można poszusować na nartach. Stoki znajdują się m.in. na terenie Szwajcarii Kaszubskiej czy na mrągowskiej Górze Czterech Wiatrów na Mazurach.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz