W te Boże Narodzenie nie tykaj garów i mopa - jedź nad jezioro

Na kinowych filmach rodzinne Boże Narodzenie najczęściej wygląda pięknie i słodko. Tyle że współczesna rzeczywistość na te najważniejsze święta coraz bardziej przypomina horror, a nie familijną komedyjkę. Wszystko przez szalone tempo życia, stale rosnącą górę obowiązków i atakujące zewsząd niemożliwe do spełnienia oczekiwania. Dlatego też świąteczny wyjazd nad jezioro jest tak kuszącą alternatywą.

Rzecz jasna w kategorii bożonarodzeniowego relaksu nad jeziorem to Mazury są numerem jeden w Polsce - ale inne regionu kraju też dysponują tego typu interesującymi miejscówkami na święta. Czy to w Mikołajkach, czy to w zachodniopomorskim Połczynie-Zdroju, najbardziej podstawowy walor okolicznościowego wyjazdu na Boże Narodzenie jest zawsze taki sam: przyjemny odpoczynek przy kompletnym braku jakichkolwiek obowiązków.

Sprzątanie każdego zakamarka domu, długie godziny spędzane w kuchni na szykowaniu tuzina (albo i więcej) świątecznych potraw - zapomnij o tym. W przypadku Bożego Narodzenia na modłę turystyczną można w pełni skupić się na relaksie i dostępnych pod ręką atrakcjach. Za wszelkie przygotowania odpowiada obiekt turystyczny, w którym będziesz gościć. To samo tyczy się porządków po kolacji. Kiedy odpada perspektywa zmywania naczyń, jakimś dziwnym sposobem wszystko smakuje lepiej - a że nieco inaczej niż w domu… Takie bożonarodzeniowe usługi systematycznie zyskują na popularności, zatem i ośrodki nad jeziorami kierują do potencjalnych klientów specjalne oferty.

Wyjazd na święta wiąże się z całą paletą możliwości miłego spędzenia czasu. Nad jeziorem można liczyć m.in. na zabiegi relaksacyjne w strefach SPA & Wellness, rozmaite wydarzenia kulturalne, efektowne sporty na lodzie takie jak bojery (jeśli zima mocno trzyma) i niemal wszystko to, do czego w sezonie letnim ustawiają się długie kolejki chętnych. A jakby tego było mało, to nad niektórymi jeziorami można poszusować na nartach. Stoki znajdują się m.in. na terenie Szwajcarii Kaszubskiej czy na mrągowskiej Górze Czterech Wiatrów na Mazurach.

Dodano: 2017-06-02 14:44:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz