3 rzeczy, które w majówce nad jeziorem kuszą najmocniej

Kilkudniowe wyjazdy do mniej lub bardziej popularnych kurortów turystycznych w Polsce stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem majówkowego wypoczynku. Do wyboru na długi majowy weekend jest sporo ciekawych kierunków, wśród nich naturalnie Mazury i inne zakątki kraju z pięknymi jeziorami. Co jest w nich takiego szczególnego, że turyści dają się oczarować ich magii?

1. Cudowne pejzaże - niby szczególnie rozwinięty zmysł estetyczny nie jest szeroko rozpowszechnioną cechą, a jednak piękno przyrody i fantastyczne krajobrazy praktycznie na każdym robią spore wrażenie. I pozytywnie wpływają na nastrój oraz przyjemność płynącą z czasu spędzanego na majówkowym relaksie. Nad jeziorem, a już zwłaszcza na Mazurach, turyści mogą liczyć na iście bajkowe widoczki. Płaska tafla wody, zachodzące słońce, a dookoła zielone łąki i lasy… Parafrazując klasyczną piosenkę Jeremiego Przybory: “A w sercu od razu maj”.

2. Doskonałe warunki na grilla - jak wszystkim doskonale wiadomo, grillowanie to narodowy sport numer jeden Polaków. I to daleko przed piłką nożną. Z kolei długi weekend majowy przyjęło się uważać za oficjalny początek długiego sezonu grillowego. A czy może być lepsze miejsce na taką zabawę, niż plaża nad jeziorem? Trzeba tylko uważać, żeby nie wejść w konflikt z innymi turystami (nie mającymi akurat ochoty na wdychanie dymu) lub lokalnym prawem. Gdyby jeszcze tak zamienić grilla na ognisko - oczywiście w wyznaczonym do tego miejscu - wtedy majowe wieczory staną się jeszcze radośniejsze.

3. Bogactwo pozostałych atrakcji - długi weekend majowy to istne morze możliwości, jeśli chodzi o dostępne nad jeziorem atrakcje turystyczne. Rozmaite sporty wodne, wszelkie wydarzenia rozrywkowo-kulturalne organizowane specjalnie na majówkę, wycieczki piesze, rowerowe, konne czy na statkach białej floty, gdzieniegdzie dochodzą do tego jeszcze różne zabytki i muzea oraz parki tematyczne, dla których początek maja na dobrą sprawę oznacza rozpoczęcie właściwego sezonu i wzmożenie ruchu turystycznego.

Dodano: 2017-06-06 10:58:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz