WakePark Giżycko

Narty wodne oraz wakeboarding to niezwykle ekscytujące, ale też ekstremalnie trudne sporty. A przynajmniej tak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jednak zdaniem zapalonych pasjonatów tych dyscyplin, wystarczy 15-minutowa sesja na specjalistycznym wyciągu, by załapać niezbędne podstawy. Podobno wystarczy parę lekcji pod okiem fachowców i już bez poważnych obaw można dać się pociągnąć za motorówką.

Gdzieś jednak trzeba bezpiecznie postawić pierwsze kroki. Doskonałe miejsce do nauki mieści się na jeziorze Popówka Mała, nieopodal słynnej Twierdzy Boyen. WakePark Giżycko dysponuje dwoma wyciągami dwusłupowymi, o długości 230 i 180 metrów. Obok każdej z lin ustawiono po parę przeszkód, na których można poćwiczyć podstawowe manewry oraz pierwsze triki. W końcu nic nie daje tyle radochy, co wykonanie efektownej ewolucji.

Na miejscu każdy chętny dostaje niezbędny sprzęt i zabezpieczenia. Spróbować wakeboardingu mogą nawet małe dzieci. Po treningu można się zrelaksować na plaży: czekają m.in. trampolina, bar, muzyka i boisko do siatkówki.

Powstanie WakeParku Giżycko było inicjatywą władz miasta oraz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz