Stadnina Koni Klonek

Osoby chętne pojeździć na koniach mogą wybrać się z Mikołajek do wsi Zełwągi oddalonej 6 km na zachód od miasta. Znajduje się tam stadnina koni, w której prowadzone są zajęcia jazdy konnej dla początkujących, dzieci i dorosłych, organizowane są obozy jeździeckie, jedno lub kilkudniowe rajdy konne dla zaawansowanych oraz przejażdżki bryczką.

Stanina koni "Klonek" usytuowana jest na przy Mazurskim Parku Krajobrazowym, zajmującym około połowę pięknej Puszczy Piskiej. W bliskiej odległości znajduje się Nadleśnictwo Strzałowo a w nim liczne rezerwaty fauny i flory mazurskiej, ostoje zwierzyny oraz jezioro Majcz Wielki - jeden z najczystszych akwenów wodnych w całym regionie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ośrodek jeździecki, położony niezwykle urokliwie na skraju lasów Puszczy Piskiej. Dysponuje rozległą ofertą dla miłośników koni i sportowej hippiki - tematyczne obozy, lekcje jazdy w siodle na różnych stopniach zaawansowania, wycieczki bryczkami czy długie wyprawy. W stadninie mieszkają konie pełnej krwi angielskiej, huculskie, czystej krwi arabskiej i kuce.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz