Stacja Instytutu Parazytologii PAN

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Za tą naukową nazwą kryje się ogromna ferma jeleniowatych, którą turyści spokojnie mogą traktować jako niezwykle ciekawe safari. Tyle że nie w zamkniętym samochodzie, a na własnych nogach - główną atrakcją są bowiem niespieszne spacery po rozległych pastwiskach nad jeziorem Kuc, na których swobodnie pasie się wiele pięknych, przyjaznych gatunków zwierząt.

W warunkach niemal nieskrępowanej wolności żyją tutaj m.in. jelenie wschodnie, muflony, daniele, kozy, koniki polskie, sarny czy jelenie szlachetne. Zwierzęta są w praktyce oswojone, a przewodnicy przekazują wiele ciekawych wiadomości o rodzimych gatunkach. Wycieczki po kosewskiej stacji Polskiej Akademii Nauk trwają ok. 1,5-2 godziny. Do tego należy doliczyć zwiedzanie muzeum, w którym prezentuje się liczne poroża i zdjęcia. Dopełnieniem wystawy jest diaporama - specjalny pokaz z muzyką i odgłosami przyrody. Większe grupy - przede wszystkim szkolne - mogą wziąć udział w bardziej rozbudowanych programach edukacji ekologicznej. Sezon turystyczny trwa zazwyczaj od ostatnich dni kwietnia do końca sierpnia.

Przed przyjazdem do Kosewa Górnego lepiej upewnić się telefonicznie, czy w danym dniu stacja badawcza jest otwarta dla turystów. Należy pamiętać o odpowiednim do pagórkowatego terenu stroju i pewnych obostrzeniach - ze względu na zwierzęta zabronione jest np. wchodzenie z parasolami czy wózkami dziecięcymi.

Cennik

Bilety wstępu turystycznego do Stacji Instytutu Parazytologii Polskiej Akademii Nauk w Kosewie Górnym:

normalne - 15 zł

ulgowe - 10 zł

grupy zorganizowane (dorośli, emeryci, studenci) - 12 zł/os.

zorganizowanie biesiady przy ognisku dla grupy - 50 zł

Mini przewodnik

Jeleniowate w pełnej krasie i dosłownie na wyciągnięcie ręki. W swojej placówce PAN łączy badania, hodowle i działalność edukacyjną. Z pewnością spacer po pastwiskach pełnych jeleni, muflonów, danieli, saren i innych pokrewnych gatunków dostarczy zarówno mnóstwo emocji, jak i nowej wiedzy. W stacji działa również niewielkie, ale całkiem interesujące muzeum.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja