Poligon - Park Atrakcji Wojskowych

Obowiązkowy punkt pobytu w Giżycku (i okolicach) dla wszystkich pasjonatów historii i wojskowości - tym bardziej, że do słynnego Wilczego Szańca jest stąd raptem półtora kilometra. A ostatecznym argumentem będzie fakt, że kupując bilet do sąsiedniego parku rozrywki Mazurolandii, dostęp do większości atrakcji Poligonu dostaje się w pakiecie.

Niezwykle istotną częścią Poligonu jest Muzeum Militarne, w którym zgromadzono wiele interesujących eksponatów - głównie z czasów II Wojny Światowej. Poza oryginalną bronią, znajdują się tu również przedmioty codziennego użytku. Sporym zainteresowaniem cieszy się także przymierzalnia mundurów - a warto na marginesie wspomnieć, że stroje dla niemieckich żołnierzy projektował niejaki Hugo Boss… Oczywiście nie mogło zabraknąć strzelnicy, wyposażonej w mnóstwo replik typu Air Soft Gun.

W Parku Atrakcji Wojskowych nie mogło zabraknąć oferty przejażdżek różnymi pojazdami: samochodami terenowymi, ciężarówkami, motocyklami transporterami opancerzonymi czy czołgami. Trzeba nadmienić, iż część maszyn udostępniana jest wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu. Grupy zorganizowane mogą liczyć na parę dodatków, m.in. paintballową potyczkę, jazdę nowoczesnymi quadami czy sprawdzian na torze sprawnościowym.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz