Muzeum Sprzętu Wojskowego

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Prywatna ekspozycja, założona przez zapalonego kolekcjonera militariów. W “parku maszyn” mrągowskiej placówki znajduje się ok. 70 pojazdów - na wystawę systematycznie trafiają kolejne eksponaty. Dla domorosłych - lub byłych - żołnierzy to nie lada gratka.

Generalnie jest to wyposażenie armii ZSRR oraz “bratnich” państw dawnego Układu Warszawskiego. Rzecz jasna tym, co najbardziej interesuje większość zwiedzających, jest ciężki sprzęt bojowy. W muzeum można zobaczyć m.in. kultowe dla niektórych czołgi (T-34, T-55 oraz T-72),rozmaite transportery opancerzone (np. MTLB R-330P Piramida czy SKOT R4),wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych, działo przeciwlotnicze, armatę dywizyjną, gąsienicowy transporter pływający, ciągnik artyleryjski czy prototyp mobilnej stacji rozpoznawczej systemów radiolokacyjnych. Oczywiście nie brakuje wszelakich ciężarówek i samochodów terenowych. W zbiorach znajdują się także zabytkowe wozy strażackie.

Do niektórych pojazdów w Muzeum Sprzętu Wojskowego można swobodnie wejść. Istnieje możliwość umówienia się na niezapomnianą przejażdżkę w terenie - do wyboru są wszystkie spośród pozostających na chodzie maszyn.

Cennik

Bilety wstępu do muzeum:

  • normalne - 8 zł
  • ulgowe - 5 zł
  • grupowe (min. 20 osób) - 5 zł/os. za wejście, 20 zł/os. za wejście i wycieczkę opancerzonym transporterem

Koszty przejażdżki innymi pojazdami - do uzgodnienia

Mini przewodnik

To, co miłośnicy militariów lubią najbardziej, czyli bojowe pojazdy wagi ciężkiej. I nie tylko. Ekspozycję na świeżym powietrzu tworzy prywatna kolekcja, składająca się z ok. 70 maszyn i regularnie powiększana. Dominuje wyposażenie armii UW - w tym czołgi, armaty i opancerzone transportery - oraz zabytkowe wozy strażackie. Można zamówić ekscytującą przejażdżkę.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja