Mazurskie Safari

Tradycyjne ogrody zoologiczne umożliwiają bezpieczne podglądanie dzikich, niejednokrotnie niebezpiecznych zwierząt na własne oczy. Tyle że zamkniętych w klatce lub za grubą szybą, na bardzo małej przestrzeni. Zdecydowanie bliższy kontakt z żywymi stworzeniami zapewniają wycieczki typu safari.

W takich miejscach to zwierzęta mają zdecydowanie więcej swobody, a goście podróżują w specjalnych pojazdach - w przypadku Mazurskiego Safari po ponad 100-hektarowym parku jeżdżą auta terenowe oraz (w zależności od pory roku) specjalne bryczki bądź sanie. Jak twierdzą gospodarze, mieszkańcy ich certyfikowanego, ekologicznego zwierzyńca żyją tutaj tak samo, jak gdyby cieszyli się pełną wolnością.

Z oczywistych względów na Mazurskim Safari można podziwiać tylko łagodne, roślinożerne gatunki - takie, które trzeba naprawdę mocno sprowokować, by zaczęły zachowywać się agresywnie. Po rozległym pastwisku hasają m.in. bawoły indyjskie, dziki, lamy, jelenie, konie, tarpany, osiołki, owce czy krowy. W kilku różnych odmianach, łącznie ponad 20 różnych gatunków.

W Mazurskim Safari niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna, a za jeden przejazd (trwający ok. 1h) suma należności za bilety musi wynosić przynajmniej 50 zł. Większe, ponad dwudziestoosobowe grupy mają do wyboru parę atrakcji dodatkowych, m.in. mały park zabaw z dmuchańcami, ognisko czy sesję na strzelnicy, gdzie można postrzelać z łuku, wiatrówki i replik ASG.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz