Góra Czterech Wiatrów

Założony przez władze gminy ośrodek sportu i rekreacji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj coś dla siebie właściwie o każdej porze roku. Sporty wodne, plażowanie, jazda na rowerze, spacery po niezwykle malowniczej okolicy, a może odrobina białego szaleństwa? To wszystko czeka na górzystym półwyspie nad jeziorem Czos - wzgórze ma dokładnie 182,5 m n.p.m.

W sezonie letnim do wyboru jest wiele form rekreacji. Przy kąpielisku działają wypożyczalnie sprzętu z kajakami i rowerami - zarówno wodnymi, jak też górskimi. Nieco dalej od brzegu znajdują się boiska do siatkówki plażowej oraz badmintona. Funkcjonuje również stok narciarski, który wyłożono igielitem.

Z pierwszym śniegiem Góra Czterech Wiatrów przeobraża się w centrum sportów zimowych z prawdziwego zdarzenia. Pracują tutaj trzy wyciągi - 2 orczykowe (290 i 270 m) z jednoosobowymi talerzykami oraz krótszy (150 m) wyciąg bezpodporowy “wyrwirączka”. Stok w linii prostej ma ok. 300 metrów długości, a wytyczono na nim 5 tras o wielorakim poziomie trudności - różnica poziomów wynosi od 21 do 46 m. W sumie wszystkie warianty zjazdu mają łącznie 1800 m. Do tego dochodzą snowpark z kilkoma freestyle’owymi przeszkodami, tor snowtubingowy oraz - jeśli warunki pogodowe na to pozwalają - odkryte lodowisko.

Ośrodek dysponuje zapleczem gastronomiczno-sanitarno-noclegowym, ratrakami i systemem naśnieżania - bliskość jeziora i mikroklimat sprawiają, iż sezon zimowy trwa zwykle od początku grudnia do końcówki kwietnia.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz