Bojery

Zimą największe mazurskie jezioro Śniardwy staje się dla nich gratką. Mogą je przemierzyć nawet w kilka minut.

Bojery czyli zaopatrzone w żagiel i płozy ślizgi lodowe, które „latają” po zamarzniętej jeziornej tafli praktycznie od połowy grudnia do wiosny, zarówno na ich sternikach, pasażerach i wszystkich, którzy patrzą na nie z brzegu, robią piorunujące wrażenie, smakują szaleństwem. Wszyscy chętni mogą skorzystać w Mikołajkach z wypożyczalni bojerów (Plac Handlowy 7 bądź "Cicha Zatoka" przy Spacerowej 1) - a jeśli to konieczne, wcześniej oddawszy się w ręce pracującego w tym samym miejscu instruktora.

Pierwsza z wypożyczalni oprócz bojerów klasy DN, bojeru DX dysponuje największym latającym na Mazurach bojerem Caligula, który może przewozić kilka osób. Jego napęd stanowi nie tylko żagiel, ale i śmigło, porusza się on z prędkością do 80 km/h. Na zamówienie organizowane są tym bojerem przejażdżki.

Druga z wypożyczalni oferuje także iceboardy czyli zestawy do zimowego windsurfingu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Orientacyjne ceny netto obowiązujące w wypożyczalniach bojerów w Mikołajkach:

  • wypożyczenie bojera - 120 zł/ dzień
  • instruktor - szkolenie indywidualne - 120 zł/ dzień

Atrakcja wprawdzie zimowa, co nijak nie wpływa na jej potencjał i efektowność. Wyścigi bojerowe prezentują się jeszcze ciekawiej niż zawody windsurfingowe, a co dopiero samemu wybrać się na dynamiczny ślizg. Niektóre modele dostępne w Mikołajkach, dzięki śmigłu rozpędzają się nawet do 80km/h. W ofercie miejscowych wypożyczalni i instruktorów są też iceboardy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz